Jak wybrać quad? Części do quadów są drogie?


Quad po raz pierwszy pojawił się w latach 60 XX wieku, kiedy inżynierowie Hondy stworzyli pierwowzór obecnego wszędołaza Quad. Części do czterokołowców dziś można z łatwością kupić w Polsce w wielu sklepach internetowych aparts.pl , co świadczy o tym, że są one bardzo popularne dziś. Jak wybrać dobry quad i jakie części i akcesoria do niego kupować? Takie pytania zadają sobie niemal wszyscy, kto po raz pierwszy decyduje się na zakup czterokołowca. Przy zakupie pojazdu po raz pierwszy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dane techniczne, jaka firma jest producentem pod kątem amortyzacji oraz pod kątem awaryjności i obsługi serwisowej i oczywiście, do czego ma służyć ten quad. Części i akcesoria do quadów również są różne, możemy kupować części oryginalne, które sprzedaje firma produkująca quady, wówczas mamy gwarancję nie tylko jakości, ale również trwałości i wytrzymałości tych elementów. Jednak części oryginalne są stosunkowo drogie. Możemy również wybrać zamienniki, które proponują nam firmy z Chin oraz innych krajów, gdzie koszt produkcji takich elementów jest znacznie niższy. Quady na dobre zagościły w Polsce i podbiły serca polskich kierowców, jeżdżą nimi nie tylko mężczyźni, jakby mogło się wydawać, ale również kobiety i dzieci.


Chcesz wybrać używany quad? Części i akcesoria mogą być zbyt drogie.

Jeżeli rozważasz zakup quada, jednak nie możesz się zdecydować na to, by wydać 8-9 tysięcy złotych na nowy, musisz się liczyć z tym, że kupując używany pojazd, zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na części zapasowe. Na stronie Aparts znajdziesz nie tylko niemal wszystkie części zmienne, ale również wiele przydatnych i ciekawych informacji, między innymi, jak wybrać swój pierwszy quad. Części i akcesoria dla używanych quadów mogą być niezbędne, żeby jazda była bezpieczna i komfortowa. Oryginalne części i akcesoria mogą być zbyt drogie, jednak na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Kupując oryginalne części do quadów, mamy gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Natomiast akcesoria możemy wybrać nie oryginalne, tańsze, choć właśnie one mają decydować, jak będzie wyglądał quad. Części i akcesoria możemy kupić przez internet, dla tego warto zapoznać się z ich opisem i opinią innych kierowców, na przykład na forach internetowych poświęconych quadom. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup nowego czterokołowca, przez kilka lat możemy nie martwić się remontem. Quad, jak każdy zwykły samochód, trzeba zarejestrować, co oznacza, że podlega on tym samym przepisom prawnym, jak zwykły samochód, i właściciel musi robić przeglądy techniczne.


Wybierasz swój pierwszy quad? Części, akcesoria, gadżety dla quadów – ceny w Polsce.

Quady są coraz bardziej popularne w Polsce. Ze względu na swoją przestępną cenę, bo dobrego quada można kupić już za 7-8 tysięcy złotych, czterokołowce zyskują miłość polaków. Jaki powinien być pierwszy quad? Części i akcesoria? Przede wszystkim musi być stabilny, wytrzymały, bezpieczny oraz łatwy w prowadzeniu. Części do quadów dziś można kupić w polskim sklepie internetowym, choć jeszcze kilka lat temu niektóre części do quadów trzeba było zamawiać z innych krajów, najczęściej z Chin, ponieważ produkują tam tańsze zamienniki. Poniżej są podane przykładowe ceny na części i akcesoria oryginalne. ( informację dzięki aparts.pl )

Quad: części i akcesoria Cena
USZCZELKA POD CYLINDER SUZUKI DL 650 V STROM 19,00 zł
WAHACZ DOLNY PRAWY SUZUKI LTR 450 350,00 zł
Tarcza hamulcowa Honda Rincon 650/ 680 tył 199,00 zł
Klocki hamulcowe Delta Arctic Cat większość modeli przód/tył 63,00 zł
Tłoczek hamulcowy przód Honda / Suzuki / Kawasaki 250 350 400 500 650 750 164,00 zł
KOŃCÓWKA DRĄŻKA KIEROWNICZEGO SUZUKI KINGQUAD 750 LTR450 LTZ400 112, 00 zl
OSŁONA MANSZETA KRZYŻAKA WAŁU SUZUKI KINGQUAD 500 700 750 32,00 zł
Bagażnik tył Suzuki KingQuad 450 500 700 750 719.00 zł
Bagnet miarka miernik oleju SYM JOYMAX 250 300 9,00 zł