Metoda silvy – techniki stosowane przez uczestników kursów


Metoda silvy nauczana przez www.metodasilvypolska.pl korzysta z przeróżnych technik, jedną z nich jest metoda zwana „zwierciadło umysłu”. W metodzie tej odtwarzamy w wyobraźni w wyobrażonej białej ramie film, pokazujący naszą nową rzeczywistość, nad którą pracujemy. Grupą, która korzysta z tej metody są sportowcy.

Dzięki tej metodzie programują swój umysł na odniesienie zwycięstwa. Wizualizują więc siebie odnoszących zwycięstwo nad rywalami, wizualizują zdobycie określonego wyniku czy medalu. Metoda silvy – można jej używać do osiągania przeróżnych celów, najlepiej kiedy określimy w wizualizacji datę osiągnięcia celu. W metodzie silvy ważne jest zastosowanie jednocześnie trzech składników. Są to pragnienie, wiara oraz oczekiwanie. Wszystkie te trzy czynniki należy zaangażować w tworzenie w wyobraźni obrazu, którego pożądamy. W białych ramach widzianych w wyobraźni należy umieścić nasz cel, niezależnie czy będzie to dobro materialne jak na przykład piękny dom czy będzie to wydarzenie.

Przy tej okazji należy użyć naszych zmysłów. Ważne jest aby poczuć swój cel, użyć wyobrażeń zmysłowych i poczuć jak zdobywamy nasz cel. Stosując metodę silvy możemy pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Nie tylko możemy zmienić wagę oraz wygląd naszego ciała ale możemy zadbać o inne parametry naszego ciała. Znane są przypadki poprawy wyników krwii, wycofanie się poważnych zmian chorobowych w organizmie. Jest wiele dowodów, że poprzez odpowiednie wpływanie na nasz umysł metodą Silvy możemy wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w naszym organizmie. Nasze ciało podlega ciągłym przemianom. Nasze ciało posiada cudowną umiejętność autonaprawy oraz samoistnej regeneracji. W metodzie Silvy wspieramy ten naturalny proces poprzez wyrażenie określonego pragnienia. Już sama relaksacja czyli przebywanie w stanie alfa pomaga organizmowi. Dzięki relaksacji w stanie alfa możemy poprawić ukrwienie poszczególnych organów, wzmocnić odporność organizmu, zminimalizować poziom hormonu stresu w organizmie.